Hipoterapia

Hipoterapia stanowi jedna z metod rehabilitacji konnej, ścisłe powiązana z innymi metodami rehabilitacyjnymi i terapeutycznymi osób niepełnosprawnych.

Niewątpliwym walorem hipoterapii, odróżniającym ja od pozostałych metod jest obecność konia, będącego partnerem w planowym usprawnianiu osób niepełnosprawnych. Obecność konia, jego podwyższona ciepłota ciała oraz ruch sprawiają, że jest to wyjątkowa i niepowtarzalna metoda terapeutyczna dająca zupełnie nowe i niespotykane w innych terapiach możliwości.

W naszej stajni zajęcia odbywają się na obszernym, zielonym terenie, a w sezonie zimowym i przy deszczowej pogodzie na krytej ujeżdżalni. Prowadza je wyłącznie wykwalifikowani hipoterapeuci, absolwenci kursów realizowanych przez Polskie Towarzystwo Hipoterapeutyczne.

W Stajni Pegaz zajęcia z Hipoterapii prowadzi Anna Lesner – instruktor rekreacji ruchowej ze specjalizacją hipoteriapia (upr. nr 30022/I/R/2009) i jeździectwo (upr. nr 4153/I/R/2001).

Posiadamy 3 różne konie przygotowane do pracy w hipoterapii.

  • Mefisto
  • Migdał
  • Wezyr

Aby uzyskać więcej informacji na temat zajęć można dzwonić pod numerem: 503 148 303 lub pisać na adres ania@stajniapegaz.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress